ایمان، استعدادم را بالا می برد.

ایمان، استعدادم را بالا می برد.

اولین و بزرگترین مانع برسر راه هر فرد، فقدان ایمان به خود است. بعد از اینکه افراد نقاط قوت خود را پیدا می کنند، چیزی که اغلب مانع آنها می شود نداشتن استعداد نیست بلکه نداشتن اعتمادبه نفس است، محدودیتی که خودشان به خود تحمیل می کنند. توانایی بالقوه افراد تصویر چیزی است که می توانند باشند و ایمان کمک شان می کند تا آن تصویر را دیده و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

نمی دانم استعدادتان چقدر و در چه حیطه هایی است اما این را می دانم که تا زمانی که به خودتان ایمان نداشته باشید، استعدادتان به عالی ترین حد خود نخواهد رسید.اگر می خواهید بهترین باشید، باید تا می توانید به خود ایمان داشته باشید، باید توانایی های ذاتی خود را باور داشته باشید. برای رسیدن به توانایی های بالقوه تان اول باید به آن ایمان داشته باشید و سپس تصمیم بگیرید فراتر از حدمتوسط زندگی کنید..

کسانی که به خود حقیقی شان ایمان دارند نسبت به دیگران کار بهتری به دست می آورند و بهتر هم کار می کنند. به علاوه ایمان به رسالتتان و آنچه انجام می دهید قدرت رسیدن به آن را به شما  می­دهد و شما را تشویق می کند که با وجود داشتن منتقد و حضور در محیطی منفی به کار خود ادامه دهید.

ایمان انتظارات افراد را تعیین می کند.

اگر می خواهید استعدادتان را به بالاترین حد خود برسانید، با مهار کردن قدرت ذهنتان شروع کنید. ایمان شما همه اعمال تان را کنترل می کند. اگرانتظار شکست دارید، شکست خواهید خورد و اگر انتظار موفقیت دارید، مطمئناً موفق خواهید شد. در دنیای خارج چیزی خواهید داشت  که در درون تان باور دارید.

انتظارات تعیین کننده عمل است و عمل تعیین کننده نتیجه.

بسیاری از مردم ایمان و عمل را جدای از هم می دانند و این دو از طریق انتظارات ما دوباره کنار هم قرار می گیرند. ما نمی توانیم به شیوه ای که خلاف انتظاراتمان است زندگی و عمل کنیم.

نتایج، برآیند اعمال ما هستند. سومین قانون حرکت ایزاک نیوتن می گوید: «در مقابل هر عمل، عکس العملی وجود دارد.» اگر خواهان نتایج خوبی هستید، باید خوب عمل کنید، انتظارات مثبت داشته باشید و ایمان را در خود زنده نگاه دارید.

تمرین های کاربردی  مربوط به استعداد + ایمان

یادگیری یک عقیده برای رسیدن به رشد و تعالی کافی نیست؛ باید به این عقاید عمل کنید تا حداکثر استفاده از استعدادتان را برده و به فردی مثبت استعداد تبدیل شوید. برای خود یک گزارش رشد روزانه تنظیم کرده و همینطور که به سئوالات پاسخ می دهید از آن استفاده کرده و مشاهدات خود را ثبت کنید.

  • شرح مختصری از گزارش کارهای امروز را بنویسید.
  • پنج استعداد درجه یک شما کدامند؟ به مهمترین و کامل ترین دستاوردهایتان فکر کنید و براساس آن و نظر همکاران ، خانواده و دوستان صمیمی تان فهرست استعدادها و توانایی هایتان را بنویسید.
  • فهرستی از سه فعالیت موردعلاقه تان را تهیه کنید.
  • مدتی را صرف فکرکردن به تصاویری کنید که براساس آنها استعدادها، علاقه مندی ها و فرصت ها در ذهنتان نقش می بندد. این تصاویر برای کسی غیر از شما، با موانع و محدودیت های کمتر و در همان زمان و مکان چگونه خواهد بود؟ رویاهای بزرگی را در سر پرورانید. کاری را که فردی در همان موقعیت می تواند انجام دهد در ذهن خود طرح کنید. مأموریت این فرد چه خواهد بود؟در قالب عبارات و یا جملات کوتاه آنها را بنویسید.
  • آنچه هم اکنون نوشتید توصیفی است از فردی که می توانید باشید.

تصویر توانایی های ذاتی تان با آنچه در تمرین یک شرح دادید چه فرقی دارد؟ به توانایی های خودتان، به خودتان، به رسالتتان و به هم نوعاتان ایمان داشته باشید. آتش باورهایتان را روشن کنید و انتظارات خودتان را در تبدیل شدن به آن فرد بالا ببرید. سپس برنامه ای برای رسیدن به آن طراحی کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *